تور استانبول

تور استانبول ارزان

تور استانبول از شهرهای مختلف ایران قابل رزرو است و تمام مبدا تورهای معرفی شده نیز قابل تغییر است. ندای وحدت متناسب با خواسته شما، می تواند زمان تورها را تغییر داده و سفر اختصاصی شما را برنامه ریزی کند. با ندای وحدت سفر رویایی خود به استانبول را برنامه ریزی کرده و بهترین تور استانبول را تجربه کنید.

برای مشاوره و رزرو این تور لطفا با شماره 02187700140 تماس بگیرید

پیشنهادات تور استانبول

برای اطلاعات بیشتر درباره هر مورد روی عنوان بزنید

تابستان1403
5 شب
هواپیما
شروع قیمت از 14700000
سفر نوروزی استانبول یا آنتالیا
تابستان1403
7 شب
هواپیما
شروع قیمت از 17500000
سفر نوروزی استانبول یا آنتالیا
تابستان1403
3 شب
اتوبوس
شروع قیمت از 8950000
تور استانبول
تابستان1403
3 شب
هواپیما
شروع قیمت از 12800000
تور استانبول ارزان
تابستان1403
3 شب
هواپیما
شروع قیمت از 11200000
مراکز خرید در تور استانبول
تابستان1403
3 شب
هوایی
شروع قیمت از 18400000
بهترین هتل استانبول در تور
تابستان1403
3 شب
هوایی
شروع قیمت از 12900000

تور استانبول در صورتی هیجان انگیز و لذت بخش خواهد بود، که در مورد این شهر ، جاذبه های گردشگری، تاریخی ، مراکز خرید آن اطلاعات کامل داشته باشید. یک آژانس مسافرتی خوب برنامه سفر شما را متناسب با نیاز خودتان برنامه ریزی کرده باشد. و شما بتوانید با بودجه ای که در دست دارید، یک سفر رویایی را تجربه کنید. بنابراین فرقی نمی کند که شما یک تور گردشگری بخواهید یا هدف شما تجاری و بیزینسی باشد. هر فرد با توجه به نیاز خود می تواند تور استانبول ارزان یا تور استانبول لوکس را برای سفر خود در نظر داشته باشد. در ادامه با ندای وحدت همراه باشید تا همه اطلاعات مورد نیاز را در مورد شهر استانبول و تورهای مسافرتی این شهر در اختیار شما قرار دهیم.

چرا تور استانبول را انتخاب کنیم؟

قبل از انتخاب هر تور مسافرتی شما باید دلایل موجهی برای انتخاب مقصد سفر خود داشته باشید. علاوه بر اهداف هر فرد از سفر، مانند اهداف تفریحی و تجاری ، این شهر مشخصات و ویژگی هایی دارد، که باعث جذابیت آن در میان سایر شهرهای توریستی جهان شده است.

  • استانبول یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه است که بر روی شبه جزیره مثلثی واقع شده ، که بخشی از آن در قاره آسیا و بخش دیگر در قاره اروپا واقع شده است. این شهر که در سمت شمال غرب کشورما قرار گرفته است، به دلیل حوادث زیادی که در طول تاریخ در آن رخ داده، جزو شهرهای تاریخی ترکیه به حساب می آید. از این رو جاذبه های گردشگری و تاریخی آن باعث جذب توریست های زیادی از سراسر جهان شده است. در گذشته این شهر را با نام قستنطنیه یا بیزانس باستان ، می شناختند از این رو یادگاری های زیادی از دو امپراطوری بزرگ بیزانس و عثمانی را در فرهنگ و آثار باستانی خود به جای گذاشته است. دیدن جاذبه های تاریخی با این قدمت، یکی از آرزوهای دوست داران فرهنگ و تاریخ است.
  • از طرفی وجود دو دریای بزرگ مرمره و دریای سیاه در نزدیکی استانبول باعث شده، این شهر سواحل بسیار زیبا و دوست داشتنی داشته باشد. سواحلی با آبهای روشن و جذاب که لذت آرامش دیدن طلوع و غروب آفتاب، آب بازی های لذت بخش و آفتاب گرفتن های رویایی را به علاقه مندان تور استانبول هدیه می دهد.
  • استانبول مراکز خرید بسیار بزرگی دارد که اکثر برندهای مطرح ترک و جهانی در آن محصولات خود را عرضه می کنند. از این رو علاقه مندان به خرید و کسانیکه با شرکت های مطرح دنیا در حال بیزینس هستند ، برای انجام فعالیت های تجاری و تفریحی خود به این شهر سفر می کنند. مراکز تفریحی این شهر آنقدر زیاد است که می تواند یک فرد یا خانواده را ساعت ها سرگرم کند و گذر زمان را از یاد آنها بیاندازد.

استانبول نه تنها دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار خوب برای علاقه مندان به سفرهای تفریحی است، بلکه به دلیل وجود مراکز خرید بزرگ می تواند مرکز توجه ، تجار و کسبه مختلف باشد. بنابراین سفر به این شهر می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد و هر فرد با توجه به نیاز خود می تواند تور زمینی استانبول یا تور هوایی استانبول را برای خود انتخاب کند.

جاذبه های دیدنی در تور استانبول

اطلاعات کلی در مورد شهر استانبول

پیش از انتخاب تور استانبول و یا سفر اختصاصی به این شهر لازم است بدانید که واحد پول این شهر لیر است. مردم این شهر به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند و اکثرا به زبان انگلیسی تسلط ندارند. آب و هوا آن سرد و مرطوب است و بیشتر مردم آن مسلمان هستند. بنابراین اگر در زمان سفر یک فرد ترک زبان با شما باشد و پول این کشور با به همراه داشته باشید، قطعا سفر لذت بخش تری خواهید داشت. از آنجا که برخی از فصول هوای این شهر بسیار سرد است، بهتر است بهترین زمان را برای تور استانبول انتخاب کنید. و دقت داشته باشید که اختلاف زمان این شهر با ایران در برخی مناطق و بازه های زمانی فرق دارد. در کمترین مقدار اختلاف زمان نیم ساعت و در برخی مواقع تا 2 ساعت اختلاف زمان وجود دارد

اطلاعات مهم درباره استانبول

واحد پوللیر
زبانترکی استانبولی
موقعیتشمال غربی ایران
اقلیمسرد و مرطوب
مذهببیشتر مسلمان
پیش شماره90212+
اختلاف زمانینیم الی 2 ساعت

برای لذت بردن از اقامت در این شهر و انجام سریع کارهایتان لازم است بدانید که در تور استانبول ارزان قیمت یا لوکس خود، کدام هتل را انتخاب کنید، کدام پرواز برای شما بهتر است. مسیرها شهر و فواصل هتل و محل اقامت با مراکز خرید و جاذبه های گردشکری را در نظر بگیرید. چرا که هزینه تردد با تاکسی در این شهر بسیار بیشتر از ایران است. تردد با مترو و سایر لوازم عمومی حمل و نقل برای شما بسیار به صرفه تر خواهد بود. در زیر یک نقشه کامل از مسیرها مترو این شهر برای شما قرار داده ایم.

نقشه مترو استانبول

برای داشتن تجربه یک تور استانبول لذت بخش لازم است که یک نقشه از بازارهای بزرگ این شهر در اختیار داشته باشید. اگر برای خرید و تجارت به این شهر می روید یا از برای خریدهای شخصی خود به نقشه بازارهای این شهر نیاز دارید، نقشه زیر به شما کمک می کند.

نقشه اماکن مهم استانبول

اما اگر مسیر و فواصل جاذبه های گردشگری شهر استانبول برای شما مهم است، در انتخاب تور استانبول ارزان و لوکس ، تور هوایی استانبول یا تور زمینی استانبول از تهران یا شهرهای دیگر لازم است، مسافت این مناطق از هتل خود را در نظر بگیرید.

آدرس جاذبه گردشگری تور استانبول

راهنمای تور استانبول (کدام تور برای شما مناسب تر است)

اولین قدم در خرید تور استانبول و انتخاب تور مورد نظر ، این است که مشخص کنید که شما تور اختصاصی استانبول می خواهید یا تورهای عمومی استانبول برای شما مناسب است؟ تور زمینی استانبول یا تور هوایی استانبول می خواهید؟ مدت زمان اقامت شما در استانبول چقدر است و با توجه به این می توانید تور استانبول 3 شب و 4 روز انتخاب کنید یا تورهایی با مدت اقامت بیشتر برای شما مناسب است. تور گردشگری می خواهید یا تور مسافرتی اختصاصی به استانبول؟ کدام یک از هتل های استانبول را برای اقامت خود انتخاب می کنید؟ در چه فصلی ، در چه تاریخ و زمانی از سال می خواهید به استانبول سفر کنید؟ آیا زمان دقیق سفر برای شما مهم است؟ قیمت تور استانبول از تهران و شهرهای مختلف متفاوت است، مبدا حرکت شما کدام شهر باشد، بهتر است؟ تور زمینی استانبو ارزان از تبریز را ترجیح می دهید، یا تور هوایی استانبول از تهران؟ همه این معیارها به طور مستقیم در خرید تور استانبول تاثیر دارد.

شرایط خرید تور استانبول و مدارک مورد نیاز

برای خرید تور استانبول و رفتن به این شهر لازم است که گذرنامه شما فعال بوده و مدت اعتبار آن بیش از 6 ماه باشد. آژانس های مسافرتی با توجه به قیمت تور استانبول نوع خدمات خود را تعیین می کنند.فرقی نمی کند که شما بصورت شخصی به استانبول بروید یا از طریق تور لازم است که عوارض خروج را پرداخت کرده ، داشتن بلیط پرواز برای تور استانبول هوایی ضرروی است. داشتن بیمه مسافرتی  هم بسیار مهم است. بنابراین حتما قبل از رزرو تور استانبول وضعیت و میزان اعتبار گذرنامه خود را چک کنید تا در زمان سفر به مشکل برنخورید.

بهترین زمان برای خرید تور استانبول کدام فصل است؟

تور استانبول در فصل های مختلف سال برگزار می شود. این شهر به دلیل آب و هوای خوبی که دارد، در تمام فصول سال می تواند میزبان شما باشد. اما از آنجا که تفریح های ساحلی این شهر در فصل بهار و تابستان انجام پذیر است و آب و هوای این فصل ها در استانبول بسیار لذت بخش است، گرانترین تورهای استانبول در این دو فصل هستند. دو فصل بهار و تابستان شلوغ ترین فصل های سال در این شهر هستند. از این رو تور استانبول هوایی و زمینی در این دو فصل با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. بنابراین اگر قصد دارید تور استانبول ارزان خرید کنید، بهتر است در دو فصل پاییز و زمستان به این شهر سفر کنید. کسانیکه برای خرید به استانبول سفر می کنند یا سفرهای کاری و تجاری دارند، این دو فصل برای آنها بهتر است.

تور هوایی استانبول یا تور زمینی

تور زمینی استانبول از شهرهای شمال غرب ایران بیشتر برگزار می شود. برای مثال تور زمینی استانبول از تبریز جزو ارزانترین تورهای استانبول به حساب می  آید. اما شما می توانید از شهرهای مختلفی مانند تهران ، تبریز ، مشهد ، اصفهان ، شیراز و اهواز برای خرید تور استانبول هوایی اقدام کنید. زمان پرواز از شهرهای مختلف به مقصد استانبول متفاوت است. از تهران هر روز تورهای هوایی به مقصد استانبول توسط پیک سفر و آژانس های هواپیمایی مختلف برگزار می شود. اما سایر شهرها با توجه به فصول مختلف سال، تورهای هوایی متفاوتی برگزار می کنند. تورهای زمینی استانبول ارزان تر هستند اما مسافرت با اتوبوس یا سایر خودروهای حمل و نقل عمومی کمی خسته کننده است. اما با هواپیما از تهران به مقصد استانبول معمولا در بازه زمانی 4 الی 5 ساعت به مقصد می رسید.

تور استانبول از کدام شهر؟

تور استانبول از تهران و تور استانبول از تبریز ، تور استانبول از اصفهان ، تور استانبول از شیراز و تور استانبول از اهواز هر ساله برگزار می شود. اما با توجه به فصل های مختلف سال ، ممکن است مبدا تورها فرق داشته باشد. ندای وحدت می تواند تور استانبول مورد نیاز شما را باتوجه به مبدا حرکت برای شما برنامه ریزی کند. محدودیتی بابت شهرهای قابل پرواز وجود ندارد. فقط نکته ای که هست، توجه به زمان پروازها و هتل های قبل رزرو در این بازه زمانی است. با توجه به مبدا حرکت می توانید مدت زمان اقامت خود در استانبول را مشخص کرده و تور اختصاصی مورد نظر خود را خریداری کنید.

ارزانترین و گرانترین تورهای استانبول

مهمترین سوالی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد، این است که ارزانترین و گرانترین تورهای استانبول کدام اند؟ در جواب باید بگوییم در بازه های زمانی مختلف سال ، شما می توانید تور لحظه آخری استانبول و تورهای ارزان این شهر را خریداری کنید. اما همانطور که گفته شده در فصل بهار و تابستان تورهای استانبول لاکچری و لوکس برگزار می شود که بالاترین قیمت ها را دارند. اگر تور استانبول ارزان می خواهید، می توانید با کمک ندای وحدت، و مشاوره این آژانس بهترین تور ارزان را برای خود خریداری کنید. تور استانبول از مشهد و شهرهای دیگر برگزار می شود و شما می توانید از تبریز و سایر شهرها هم تور ارزان داشته باشید و هم تور گران قیمت رزرو کنید.

تورهای استانبول گران قیمت که به تور استانبول های سیزن معروف است در اوایل نوروز و فصل تابستان برگزار می شوند. در این فصول آب و هوایی استانبول به شکل حیرت انگیزی رویایی است. اکثر سفرهای ماه عسل ترکیه هم در این فصول انجام می شود. در این بازه زمانی ، قیمت رزرو هتل و پرواز تقریبا دو برابر فصول دیگر است. به همین دلیل رزرو تور استانبول در این زمان ها با قیمت های انجام می شود. فصل زمستان و پاییز هم مخصوص تور استانبول لو سیزن یا ارزان است. بنابراین می توانید زمان سفر خود را با توجه به بودجه و علایق شخصی خود تعیین کنید.

بهترین هتل در تور استانبول

انتخاب بهترین هتل در میان هتل ها و اقامت گاههای زیاد این شهر کار آسانی است. چرا که بهترین هتل با توجه به نیاز هر فرد و بودجه او تعیین می شود. استانبول هتل های 5 ستاره لاکچری و اقامت گاههای معمولی در اطراف شد دارد و شما می توانید با توجه به نوع تور خود آنها را انتخاب کنید. از نظر مسافرانی که تجربه خرید تور استانبول را داشته اند، اگر اقامتگاه لاکچری برای سفر خود می خواهید، قطعا هتل های 5 ستاره و 4 ستاره این شهر فقط ارزش خرید دارند. چرا که هتل های 3 ستاره و پایین تر استانبول چندان لوکس و مدرن نیستند.

بنابراین اگر دوست دارید در مدت زمان سفر خود، از اقامت در هتل و خدمات آن نیز لذت ببرید، هتل های 5 ستاره هیلتون بسفروس ، هتل چر استانبول ، هتل شرایتون سیتی سنتر و همینطور هتل های 4 ستاره الیت ورد ، گرند هیلاریوم ، آیکون، تایتانیک سیتی  برای اقامت شما بهترین هستند.

هتلتوضیحاتبوکینگ
تکسیم اکسپرس
★★★★ (معمولی)
قیمت در ایام های سیزن برای هر شب از حدود 510 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ
هتل تکسیم لاین
★★★★ BB
قیمت برای هر شب حدود 500 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ
هتل گرند هالیک
★★★★ BB
قیمت برای هر شب حدود 570 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ
هتل آوانتگارد
★★★★ BB
قیمت برای هر شب حدود 880 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ
هتل گرند اوزتانیک
★★★★ BB
قیمت برای هر شب حدود 880 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ

اما اگر هدف شما تجاری یا کاری است و مدت زمان کمی را در هتل می مانید، لوکس بودن هتل برای شما مهم نیست و می خواهید هتل ارزان قیمتی در استانبول رزرو کنید، می توانید از بین هتل های 2 و 3 ستاره استانبول دست به انتخاب بزنید. در زیر لیست هتل های استانبول را برای شما آورده ایم.

هتلتوضیحاتبوکینگ
گلدن پرا
★★★ (معمولی)
قیمت برای هر شب از حدود 150 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ
لایف روم
★★★ (معمولی)
قیمت برای هر شب از حدود 180 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ
تکسیم تریس
★★★ (معمولی)
قیمت برای هر شب از حدود 200 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ
مکس ول
★★★ (معمولی)
قیمت برای هر شب از حدود 200 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ
بیزا سوئیت
★★★ BB
قیمت برای هر شب از حدود 240 هزار تومان برای هر نفرلینک هتل در بوکینگ

قیمت  تور استانبول در فصل های مختلف چطور است؟

قیمت تور استانبول در فصل های مختلف سال متغیر است. هر آژانس مسافرتی با توجه به تعداد روزهای تور ، نوع زمینی یا هوایی بودن آن ، هتل محل اقامت و همینطور خدمات تور استانبول ، آن را قیمت گذاری می کند. تور استانبول ارزان و لحظه آخری می خواهید، می توانید آن را در فصل های مختلف داشته باشید. کافی است از مشاورین ندای وحدت بخواهید که برنامه سفر و تور شما را طوری بچینند که بتوانید از هتل های ارزان قیمت و پروازهای ارزان رزرو داشته باشید.

در فصل بهار و تابستان احتمال اینکه قیمت تور استانبول پایین باشد بسیار کم است مگر اینکه خدمات و امکانات سفر بسیار کمی بخواهید یا شانس بیاورید و یک تور لحظه آخری استانبول خوب پیدا کنید. اما در فصل های سرد سال قیمت تور استانبول پایین است و شما می توانید راحت تر تورهای ارزان از بهترین هتل ها را رزرو کنید. اگر می خواهید در هر زمان از سال با توجه به نیاز خود قیمت تور استانبول خود را مدیریت کرده و تور ارزانی را تجربه کنید می توانید با مشاورین آژانس مسافرتی ندای وحدت تماس بگیرید تا به شما کمک کنند. تورهای لاکچری و لوکس استانبول قیمت های بالایی دارند. این قیمتها در بازه های مختلف سال ثابت نیست از این رو نمی توان برای آن از عدد و رقم استفاده کرد.

در تور استانبول علاوه بر هزینه تور چقدر پول نیاز دارید؟

هیچ کس نمی تواند به طور دقیق به شما بگوید که علاوه بر قیمت تور استانبول که در ابتدا سفر باید پرداخت کنید، چه مقدار پول دیگر در طی سفر نیاز خواهید داشت. بقول معروف هر چه بیشتر بهتر. اما اگر می خواهید طبق آمار و ارقام رسمی به شما اطلاعاتی بدهیم. در حال حاضر وبسایت رسمی www.budgetyourtrip.com به طور تقریبی هزینه های شما را تخمین می زند. برای مثال به شما می گوید که در طی 1 هفته اقامت در استانبول علاوه بر هزینه های اصلی چه مقدار پول مورد نیاز خواهید داشت. در این سایت اگر شهر مقصد سفر خود را استانبول وارد کنید، میزان هزینه های حدودی شما را برای شما به طور میانگین می آورد.

هزینه اقامت در استانبول

طبق این آمار در فصل سرد سال 1402 هر فرد به طور متوسط روزانه 142 دلار هزینه سفر خواهد داشت. بنابراین خودتان تخمین بزنید بابت هزینه خورد و خوراک، خرید ، رفت و آمد به نقاط مختلف شهر چقدر پول باید همراه داشته باشید.

تور لحظه آخری استانبول

تور های لحظه آخری استانبول ، محبوب ترین تورهای این شهر هستند. دلیل محبوبیت زیاد آن، قیمت پایین تر تورهای لحظه آخری به نسبت تورهای معمولی است. معمولا در فصول مختلف سال ، آژانس های مسافرتی تورهای لحظه آخری را با قیمت مناسب ارائه می دهند. برای اطلاع از این تورها لازم است که از طریق شبکه های اجتماعی یا پیام رسان های مختلف اخبار آژانس ها را دنبال کنید. ندای وحدت بهترین تورهای لحظه آخری خود را در شبکه های اجتماعی خود مانند تلگرام ، اینستاگرام و پیام رسان های داخلی اطلاع رسانی می کند. بنابراین برای اطلاع از جدیدترین تور لحظه آخری استانبول ، حتما ندای وحدت را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

بهترین تور استانبول در ایران

زمانیکه اسم بهترین به میان می آید، این کلمه برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. برای مثال تور لحظه آخری استانبول می تواند بهترین تور برای کسانی باشد که دنبال قیمت مناسب هستند. اما تور هوایی لوکس استانبول برای کسانیکه خدمات و رفاه در طی سفر اولویت آنها است و قیمت تور چندان اهمیتی برایشان ندارد، بهترین گزینه خواهد بود. برای کسی که عجله دارد و زمان اولویت اول او است، سریع ترین زمان و نزدیک ترین تور برای وی، بهترین گزینه خواهد بود. بنابراین هر فرد باید با توجه به نیازهای خود ، بهترین تور استانبول را برای خود انتخاب کند. مبدا حرکت ، نوع تور از نظر زمینی و هوایی بودن ، نوع تور از نظر تفریحی و کاری بودن ، هتل های اقامت ، خدمات تور ، برنامه ریزی سفر همه عواملی هستند که بر روی بهترین تور استانبول تاثیر می گذارد. برای برنامه ریزی تور استانبول شخصی خود می توانید همین الان با آژانس مسافرتی ندای وحدت تماس بگیرید و زمان سفر خود را مشخص کنید.

مشاوره رایگان خرید تور استانبول و برنامه ریزی سفر در ندای وحدت

اگر نمی دانید کدام تور استانبول برای سفر شما مناسب است، اگر اطلاعاتی در مورد این شهر ، مسیرهای رفت و برگشت ، هتل ها ، اقامت گاهها ، نوع تور زمینی و هوایی آن ندارید و می خواهید با کمک ما ، بهترین زمان و بهترین تور استانبول را انتخاب کنید، همین الان می توانید از طریق راههای ارتباطی ندای وحدت ، با مشاورین ما تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره رایگان ، بهترین سفر را برای خود برنامه ریزی کنید.

واحد پول این کشور لیر است که در حال حاضر معادل 1990تومان می باشد.

 تور مسافرتی استانبول در تمامی فصول سال امکان پذیر است. این تور در مواقعی از سال دارای تخفیف است.مسافران می توانند در شبکه های اجتماعی ندای وحدت عضو شوند و با دنبال کردن تورهای آفری تور ارزان و لحظه آخری خود را رزرو نمایند.

خیر تور استانبول بصورت زمینی هم امکان پذیر است . اما باید در نظر داشته باشید که 36 ساعت طول می کشد تا از ایران به استانبول برسید.

به طور کلی کیفیت هتل های استانبول نسبت به استاندارد جهانی پایین است. از این رو هتل های 4 ستاره و 5 ستاره را برای اقامت در استانبول انتخاب کنید. با توجه به نوع سفر کاری یا تفریحی هتل های خیلی خوب با دسترسی به مراکز خرید و مراکز تفریحی در این شهر اماده خدمت رسانی به مسافران هستند.

در اکثر هتل های استانبول  فقط صبحانه سرو می شود و برای پذیرایی ناهار و شام مسافر باید از رستوران خود هتل با پرداخت هزینه یا رستوران های سطح شهر استفاده کند.

بدلیل بالا بودن هزینه بنزین در استانبول هزینه تاکسی بسیار گران است  به همین دلیل می توان از ترانوا و دولموش برای جابجایی استفاده کرد.

برای رزرو تورها و تفریحات استانبول می توان از لیدرهای آژانس ندای وحدت راهنمایی بگیرید و همین طور در سطح شهر مراکزی هستند که خدمات تورهای شهری را ارائه می دهند.

از بین تفریحات استانبول اول از همه کشتی ایرانی برای مسافران توصیه می شود. پارک آبی هم می تواند از تفریحات هیجان انگیز استانبول باشد. اکواریوم هم برای دیدن خالی از لطف نیست و همچنین گشت جزیره  البته استانبول کلی تفریحات دیگر را برای مسافران  دارد. با توجه به سلیقه، نوع سفر و زمان سفر مسافران می توانند  آن ها را در برنامه ریزی خود قرار دهند.

اگر قرار باشد از بین مراکز خرید استانبول که هر کدام از لحاظ خرید تنوع خاص خودش را دارد اولویت بندی کنیم، از لحاظ تنوع و قیمت می توان به مرکز خرید اوتلت 212-مرکز خرید ایستینیه پارک-مرکز خرید مارمارا پارک-مرکز خرید آکاسیا-مرکز خرید مامارا-مرکز خرید جواهر-مرکز خرید مال آف استانبول اشاره کرد.

با توجه به اینکه قیمت غذا در استانبول خیلی بالا نیست می توانید برای هرروز اقات هزینه 10 دلار برای غذا در نظر در نظر بگیرید. سایر هزینه ها به شما و خدمات و تفریحات سفرتان بستگی دارد.