تور کربلا

تور کربلا

تور کربلا از شهرهای مختلف ایران قابل رزرو است و تمام مبدا تورهای معرفی شده نیز قابل تغییر است. ندای وحدت متناسب با خواسته شما، می تواند زمان تورها را تغییر داده و سفر اختصاصی شما را برنامه ریزی کند.

برای مشاوره و رزرو این تور لطفا با شماره 02187700140 تماس بگیرید

پیشنهادات تور کربلا

برای اطلاعات بیشتر درباره هر مورد روی عنوان بزنید

تور کربلا با هدف ارائه خدمات زیارتی و مذهبی به زائران محترم ارائه می‌شود تا بتوانند به صورت گروهی و دسته جمعی به حرم اطهار سفر کنند. این تور به صورت تخصصی با استفاده از هواپیمایی‌های جدید و مجهز و اتوبوس‌های وی آی پی انجام می‌شود تا زائران آسان و راحت به سرزمین مقدس حسینی سفر کنند. با انتخاب تور زیارتی کربلا وارد دنیایی از زیبایی‌ها و معجزات می‌شوید و  می‌توانید احساسات و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت را نشان داده و زیارتی آرامش بخش داشته باشید.

اگر برای اولین بار است که قصد خرید تور کربلا را دارید، بهتر است با برخی نکات مهم و کاربردی در ادامه آشنا شوید. این نکات به زیارت بدون مشکل شما کمک می‌کند، پس با ما در ادامه همراه باشید.

تور کربلا

تور زیارتی کربلا

یکی از مقصد‌های محبوب برای شیعیان و افراد مذهبی زیارت به کربلا است. مرقد امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل در شهر کربلا قرار دارد. آرامگاه این دو برادر باعث شده است که شیعیان مختلف ایران و سراسر جهان هر سال در روزهای ماه محرم و اربعین به این شهر سفر کنند. اگر قصد زیارت حرم امام حسین (ع) و برادر بزرگوارشان را دارید با خرید تورهای کربلا می‌توانید به این شهر سفر کنید. تورهای کربلا به دو صورت هوایی و زمینی برگزار می‌شوند و شما می‌توانید بر اساس نیاز و هزینه آن، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. بیشتر تورهای کربلا در ایام محرم، اربعین، صفر، ماه رمضان، عید نوروز و فصول دیگر برگزار می‌شود.

تور کربلا

تور هوایی کربلا از شهر تهران (فرودگاه امام) به صورت پرواز نجف انجام می‌شود و تور زمینی کربلا از تهران (ترمینال غرب آزادی) به سمت مرز مهران صورت می‌گیرد.

تفاوت کاروان‌های زیر نظر حج و زیارت با کاروان‌های آزاد چیست؟

به دلایل مختلفی رزرو کاروان کربلا زمینی یا هوایی، از طریق کارگزاری‌های زیر نظر حج و زیارات بهترین گزینه برای خرید محسوب می‌شود. یکی از این دلایل وجود دفاتر خدماتی سازمان حج و زیارت در عراق است تا بتواند به مشکلات احتمالی زائران رسیدگی کند. پس در صورت بیمار شدن مسافران در طول سفر، حج و زیارت تمام هزینه‌های آنها را پرداخت می‌کند. این امکان، برای ۲ روز قبل و ۲ روز بعد از سفر هم برقرار است. این سازمان همچنین یک پشتوانه مطمئن برای بروز حادثه، تصادف یا حتی قطع عضو و مرگ است.

از طرفی دیگر، برخی کاروان‌های آزاد برای پایین آوردن قیمت تور کربلا، از هتل‌های سطح پایین و غیر استاندار یا فراهم نکردن وعده‌های غذایی در بین مسیر استفاده می‌کنند. همچنین احتمال دارد مدیران کاروان‌های آزاد، مسیر رفت‌ و ‌برگشت را هم جزوِ روز‌های تعیین‌شده کاروان در نظر بگیرند.

فاصله مهران با شهرهای مختلف عراق

برنامه کاروان در تور زمینی کربلا و مرز عبوری شما در عراق متفاوت خواهد بود. در ادامه به بررسی این فواصل از مرز پرتردد مهران خواهیم پرداخت.

ینقشه کربلا

1.    فاصله مهران تا کاظمین

به دلیل موقعیت جغرافیایی کاظمین با مرز مهران، فاصله پایانه مرزی تا این شهر مشابه فاصله آن تا کربلا است. از مهران تا کاظمین 283 کیلومتر فاصله وجود دارد که شما می‌توانید در طی 5 الی 6 ساعت این مسیر را طی کنید.

2.    فاصله مهران تا نجف

فاصله زمانی مسیر مرز مهران تا شهر نجف، کمی بیشتر از کربلا است. به‌طوری‌که فاصله نجف تا مهران در رفت و برگشت حدود 303 کیلومتر است.

3.    فاصله مهران تا کربلا

فاصله از کربلا تا مرز مهران به صورت رفت و برگشت حدود 280 کیلومتر است. البته با توجه به کیفیت پایین آسفالت جاده‌ها و همچنین ضعف راه‌سازی در عراق، مدت زمان سفر از مهران تا کربلا با اتوبوس‌های عراقی حداقل 5 ساعت طول می‌کشد.

تور زمینی کربلا

به دلیل قیمت پایین تور کربلا زمینی، زائران از این تور‌ها استقبال زیادی می‌کند؛ این تور در بیشتر شهر‌های ایران اجرا می‌شود به همین خاطر تور زمینی کربلا یکی از پرتعدادترین کاروان‌های کشور است.

تور کربلا از مشهد

کاروان کربلا زمینی ابتدا با اتوبوس از شهر مبدا آغاز می‌گردد و تا یکی از مرزهای خروجی ادامه پیدا می‌کند؛ سپس زائران پس از عبور از مرز سوار بر اتوبوس‌های عراقی شده و به ادامه مسیر می‌پردازند. قیمت کاروان کربلا زمینی به مواردی مانند نوع اتوبوس و تعداد روز‌های اقامت شما بستگی دارد.

قیمت تور کربلا زمینی از حدود 6 میلیون تومان شروع می‌شود؛ معمولاً هم این کاروان، جزو ارزان قیمت تور‌های زائرین است و از‌طرفی به‌دلیل اینکه مدت این تورها کوتاه‌تر از سایر تورها‌‌ست برای افراد که امکان حضور با مدت زیاد در عتبات عالیات را ندارند، بسیار مناسب است.

تور هوایی کربلا

در نظر بگیرید که در شهر کربلا فرودگاه وجود ندارد و کسانی که تور کربلا هوایی را رزرو کرده‌اند در فرودگاه‌های شهر نجف و یا بغداد فرود خواهند آمد و با ترانسفر به این شهر زیارتی راهی می‌شوند. سفر هوایی کربلا، یکی از پر درخواستی‌ترین تورهای کربلا به دلیل مدت زمان رفت و برگشت است. سازمان حج و زیارت از غالب شهرهایی که دارای فرودگاه بین‌المللی هستند، به‌صورت مستقیم تور هوایی کربلا را اجرا می‌کند.

مکان های زیارتی کربلا

قیمت تور کربلا هوایی از حدود 13 میلیون تومان شروع می شود که شامل 7 شب اقامت در شهرهای کربلا، نجف و کاظمین است. در نظر داشته باشید که قیمت تور‌های 4 روزه پایین‌تر از کاروان‌های 7 شب است. جهت استعلام قیمت این سفر هوایی کربلا می‌توانید با آژانس مسافربری مورد نظر خود تماس بگیرید.

ویزا و عوارض از خروج کشور برای تور کربلا

برای سفر به کشور عراق، دریافت و اخذ ویزا برای ایرانی‌ها حذف شده است و تنها باید مبلغ 15 هزار تومان برای سفر زمینی و 45 هزار تومان برای سفر هوایی مبنی بر عوارض خروج از کشور پرداخت کنید. ازطرفی دیگر اگر از سربازی معافیت دائمی ندارید، می‌توانید برای درخواست مجوز خروج از کشور، مبلغی را به عنوان ودیعه به سازمان نظام وظیفه یا سامانه سخا پرداخت کنید. (این مبلغ در حال حاضر 5 میلیون تومان است که پس از تمام تور کربلا به حساب شما باز می‌گردد.) ودیعه پرداختی برای مشمولان خدمت، در بازه زمانی اربعین جهت رفاه بیشتر این دسته زائران، حذف می‌شود.

بهترین زمان برای خرید تور کربلا

شهر کربلا به دلیل آب‌وهوای گرم و خشکی دارد. به همین دلیل در فصل‌های گرم و تابستانی درخواست به این شهر کم می‌شود و قیمت تور آن کاهش پیدا می‌کند. پس اگر ‌می‌خواهید تور کربلا هوایی و زمینی قیمت مناسب را رزرو کنید تا راحت‌تر به حرم معصومین زیارت کنید، تور نجف و کربلا در بهار و تابستان بهترین گزینه برای شما است.

 

در صورتی که نمی‌توانید گرمای تابستان را تحمل کنید، می‌‌‌توانید از تور زیارتی کربلا در فصول زمستان و پاییز استفاده کنید؛ چراکه آب‌وهوای کربلا در این زمان‌ها بسیار خنک و دلنشین خواهد شد.

چرا برخی تور‌های کربلا مقرون به صرفه است؟

قیمت تور کربلا توسط سازمان حج و زیارت تعیین می‌شود؛ به همین دلیل نرخ تور کربلا همه آژانس‌های مسافرتی یکی است. پس دلیل اختلاف قیمت تورهای شرکت‌های مسافربی، تفاوت در ارائه خدمات رفاهی آن‌ها است. به‌عنوان‌مثال تور کربلا vip  با اتوبوس 25 نفر برگزار می‌شود و آن‌ها در هتل‌های درجه یک اقامت می‌کنند. این‌ موارد باعث افزایش قیمت تور کربلا می‌شوند. در نظر داشته باشید که نحوه سفر به کربلا نیز می‌تواند در کاهش هزینه‌های آن موثر باشد. برای نمونه سفر زمینی به کربلا بسیار مقرون به صرفه تر از سفر هوایی به این شهر است.

بهترین هتل‌های کربلا و نجف

سطح‌ هتل‌های کشور عراق، نسبت به هتل‌های ایرانی مقدار پایین‌تر است؛ در نظر بگیرید که این هتل‌ها برای کاروان‌های زیارتی در نظر گرفته‌ شده است و جنبه تفریحی و گردشگری ندارد. به همین دلیل آن‌ها در سه درجه الف، ب و ج طبقه بندی می‌کنند.

هتل اوروک نجف و هتل کوثر نجف، هتل کورال کربلا و هتل الدولی کربلا، از بهترین هتل‌های تور هوایی کربلا هستند که می‌توانید در زمان سفر با تور زیارتی کربلا از تهران آن‌ها رزرو نمایید. هتل طوی نجف و هتل الماس نجف، هتل لولوه البحر کربلا و الاماره کربلا نیز از بهترین‌ هتل‌های عراق برای تور‌ کربلا زمینی به شمار می‌روند.

درصورتی‌که در کاظمین اسکان داشته باشید، می‌توانید از هتل‌های کمیل و سراج المنیر اقامت کنید. در نظر داشته باشید که این‌ها تنها بخشی از هتل‌های باکیفیت در عراق هستند. در ادامه با برخی دیگر از آن‌ها آشنا خواهید شد.

نام هتل (تعداد ستاره‌ها)قیمت رزرو تور
هتل دور القصر الکاظمیه (5 ستاره)
هتل قصر الدر (5 ستاره)
هتل لولو البحر (5 ستاره)
هتل قاصر الدیافه (5 ستاره)
هتل و رستوران ارض القداح (4 ستاره)
ریماس هتل (4 ستاره)
هتل مدینت النور نجف (4 ستاره)
هتل تاج (4 ستاره)
هتل روتانا کربلا (4 ستاره)
هتل الصبات (3 ستاره)
هتل الخیر (3 ستاره)
هتل دوار لولو (2 ستاره)
هتل بیت الزائر (بدون ستاره)
هتل ایوان (بدون ستاره)
هتل الشرق الاوسط (بدون ستاره)
هتل جنه الکوثر (بدون ستاره)
هتل عشتار کربلا (بدو ستاره)
هتل یاسمین (بدون ستاره)
هتل فوزلا (بدون ستاره)
هتل انصار (بدون ستاره)
هتل آفاق (بدون ستاره)
هتل الرواسی (بدون ستاره)
هتل مصباح الهدا (بدون ستاره)
هتل زمزم نجف (بدون ستاره)
هتل شبیر (بدون ستاره)

آیا به تور کربلا ارز دولتی تعلق می‌گیرد؟

این سؤال برای کسانی که برای اولین بار قصد خرید تور کربلا را دارند، ایجاد می‌شود که ارز دولتی به سفر زیارتی کربلا تعلق می‌گیرد؟ در پاسخ باید بگوییم، بله تعلق می‌گیرد. البته فقط برای سفر‌های هوایی عتبات عالیات امکان دریافت ارز دولتی برای مسافران میسر است و در سفرهای زمینی این امکان وجود ندارد. در حال حاضر مبلغ ارز دریافتی 500 دلار است که در فرودگاه آن را دریافت می‌کنید.

قبل از سفر به کربلا، به این نکات دقت کنید!

اگر قصد تهیه تور کربلا را دارید، بهتر است این موارد را در نظر بگیرید. با دانستن این نکات می‌توانید از مشکلات و خطر‌های احتمالی در طول این سفر جلوگیری کنید.

 • بهترین شب‌ برای حضور در کربلا، شب جمعه است. پس این موضوع را با کارشناس خود مطرح کنید تا بهترین کاروان زیارتی کربلا را برای شما رزرو کند.
 • حداقل اعتبار مورد نیاز گذرنامه برای خروج از کشور، 6 ماه است.
 • پیش از سفر شرایط جویی و آب و هوایی کربلا و نجف را بررسی کنید.
 • به لحاظ وجود تفاوت فرهنگ در دو کشور عراق و ایران، موارد پوشش را در شهر‌های زیارتی نجف، کربلا، سامرا و کاظمین را در نظر بگیرید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.
 • درجه هتل و نزدیکی آن را به حرم مطهر را در مدنظر داشته باشید تا در سفر خود دچار سختی برای حمل و نقل نشوید.
 • از آوردن دارو‌های ممنوعه به کربلا پرهیز کنید.
 • در صورت مصرف دارو، نهایتاً به اندازه ده روز دارو به همراه خود داشته باشید.
 • بانوان عزیز از تردد در نیمه بدون حضور همراه خودداری کنند.
 • قبل از خرید سوغاتی و بازدید از مکان‌های گردشگری، اطلاعات لازم درباره بازار‌های شهر کربلا و نجف را بررسی کنید.
 • هیچ‌گاه از کاروان جدا نشوید و تنهایی به شهرهای مختلف داخل عراق سفر نکنید.

کاروان زیارتی تور کربلا از چه شهرهای برگزار می‌شود؟

سازمان حج و زیارت برای رفاه بیشتر زائران امکان خرید تور کربلا را در تمامی نمایندگی‌ها و شرکت‌های مجری فراهم کرده است تا شما بتوانید به نزدیک‌ترین آن‌ها در شهر خود و یا همسایه مراجعه کنید. سازمان حج و زیارت این اطمینان را به شما می‌دهد که تمامی تور‌های کربلا زیر نظر آن‌ها بوده و متقاضیان از‌طریق هیچ‌ نوع تور آزاد‌ اعزام نخواهند شد. به طور کلی تور زیارتی کربلا از شهرهایی مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز بیشتر از سایر شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

تور کربلا در نجف، سامرا و کاظمین

تور هوایی کربلا در نجف 2 الی 3 شب برگزاز می‌شود. پس از رسیدن به شهر نجف شما می‌توانید به بازدید و زیارت حرم حضرت علی (ع) ، زیارت مسجد کوفه ، مسجد سهله و زیارت اماکن مقدسه همراه با مدیر کاروان بروید. با موافقت از سوی مدیر کاروان، زائرین محترم  می‌توانند به زیارت و بازدید وادی ‌السلام نیز بروند. پس از آن قبر دو پیامبر به نام‌های حضرت هود (ع) و حضرت صالح (ع) و سایر مکان های زیارتی و سیاحتی نجف پرداخته می‌شود .

پس از گذشت 2 یا 3 شب در نجف، زائران با اتوبوس به سمت کربلا راهی می‌شوند و 3 الی 4 شب در آنجا اقامت می‌کنند. در این مدت شما می‌توانید همراه با کاروان به بازدید و زیارت از مقام امام زمان (عج)، نهر علقمه، کف‌العباس، تل زینبیه، حرم امام حسین (ع)، حرم حضرت اباالفضل ‌العباس (ع)، دو طفلان مسلم و سایر مکان های زیارتی و سیاحتی در کربلا بروید.

در روز آخر تور نیز بازدید و زیارت کاظمین، امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) و پس از آن حرکت به سمت سامرا و زیارت امام هادی (ع)، امام حسن عسکری (ع) و حضرت نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) خواهید رفت. در آخر زائرین تور کربلا هوایی به سمت فرودگاه نجف راهی می‌شوند  و زائرین تور کربلا زمینی با اتوبوس به سمت مرز مهران حرکت می‌کنند.

تور ک17ربلا ارزان قیمت

نرخ تور کربلا در برخی زمان‌ها از سال که تقاضای زائران به این شهر زیاد است؛ مانند مناسبت‌های خاص یا مذهبی مانند تور کربلا اربعین، تعطیلات و همچنین در فصل‌های خنک مثل پاییز و زمستان بیشتر از دیگر ایام سال است. برخی از این مناسبت‌ها شامل: ایام اعیاد یا سوگواری امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع)، امام علی (ع)، دهه‌های اول و دوم محرم، عید مبعث، عید قربان، عید غدیر خم، دهه‌های دوم و سوم ماه صفر، اربعین حسینی در تور کربلا، میلاد و شهادت امام موسی کاظم (ع)، امام جواد (ع)، امام حسن عسگری (ع) و حضرت زهرا (س) است.

از دیگر سفر‌هایی که طرف‌داران زیادی دارد، تور کربلایی است که شب‌ جمعه در این شهر برگزار می‌شود؛ چراکه شب زیارتی امام حسین (ع) است و زیارت آن امام در شب جمعه دارای فضیلت بسیاری است و حال و هوای خاص و عجیبی دارد. شما می‌توانید جهت ثبت نام تور زیارتی کربلا با کارشناسان ندای وحدت تماس بگیرید تا ارزان‌ترین تور کربلا را با بهترین موقعیت و شرایط، برای شما رزرو کنند.

خدمات تور کربلا

خدمات تور زیارتی کربلا در همه دفاتر زیارتی یکسان است. این خدمات شامل:

 • اخذ ویزا و بلیط هواپیما
 • ترانسفر فرودگاهی و بین شهری
 • بیمه مسافرتی
 • گشت و زیارت سامرا و کاظمین به صورت رایگان
 • اقامت در هتل‌های نزدیک به حرم (همراه با صبحانه، نهار و شام)
 • مدیر کاروان مداح
 • آشپز ایرانی

بیشتر تور‌های هوایی کربلا به صورت 7 شب و 8 روز برگزار می‌شود که شامل 2 شب در نجف و 5 شب در کربلا است. در ضمن گشت و زیارت از سامرا و کاظمین و شب‌های جمعه کربلا برای همه تور‌ها دایر می‌باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام تور کربلا

برای ثبت نام تور کربلا باید به دفاتر زیارتی زیر نظر سازمان حج و زیارت مراجعه کنید. برای این کار لازم است استعلام لازم را از سامانه جامع کارگزاران حج و زیارت دریافت کنید و در صورتی که نام دفتر در بین دفاتر مجاز نام‌برده‌شده در این وب سایت بود، اقدامات لازم را جهت ثبت نام انجام دهید.

جهت رزرو تور کربلا باید پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه داشته باشد. همچنین طبق قانون جدید شما می توانید از گذرنامه‌های زیارتی نیز جهت سفر به عتبات عالیات استفاده کنید. در صورت عدم اعتبار گذرنامه خود و دریافت گذرنامه جدید می توانید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

قیمت تور کربلا

قیمت تور کربلا به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ تور زمینی یا هوایی کربلا، سطح هتل محل اقامت، مدت زمان سفر شما در عراق و حتی فصل سفر می‌تواند در افزایش و یا کاهش قیمت تور کربلا مؤثر باشد. برای مشاهده نرخ تور زیارتی کربلا در سایت ندای وحدت مبدا و مقصد خود را مشخص کرده و پس از فیلتر نمودن هوایی یا زمینی بودن تور خود اقدام به مشاهده قیمت کاروان کربلا کنید.

به طور کلی قیمت تور هوایی کربلا به دلیل خدمات بهتر و مدت زمان کوتاه، از قیمت تور زمینی کربلا بیشتر است؛ به همین دلیل درخواست برای کاروان زمینی بیشتر از تور هوایی می‌باشد. نرخ تور کربلا به صورت مستقیم توسط سازمان حج و زیارت تعیین می‌شود و آژانس‌های زیارتی در میزان آن دخیل نیستند و از طرفی دیگر امکان آف و تخفیف توسط آن‌ها وجود ندارد.

قیمت تور کربلا برای کودکان زیر 2 سال تنها ده‌درصد از هزینه کل تور و برای کودکان 2 تا 12 سال حدود 90 درصد از هزینه کل تور است.

ندای وحدت مجری مستقیم تور کربلا

اگر دوست دارید که از بهترین مجری تور کربلا، تور خود را تهیه کنید و سفری امن و بدون نگرانی داشته باشید، آژانس مسافرتی ندای وحدت یکی از بهترین آژانس‌های کشور است. این شرکت تمام خدمات تور زیارتی کربلا را که شامل مدیریت برنامه سفر، رزرو هتل کربلا یا نجف، خرید بلیط هواپیما یا قطار، خرید بلیت تور کربلا را برای شما فراهم می‌کند. برای اینکه سفری امن داشته باشید، می‌توانید از خدمات بیمه مسافرتی این شرکت استفاده کنید.

نحوه رزرو بلیط تور کربلا در ندای وحدت

مسافران و توریست‌های عزیز برای رزرو بلیط تور کربلا زمینی یا هوایی در ندای وحدت، لازم است با کارشناسان و مشاورین این مجموعه تماس بگیرید و زمان سفر خود را با آن‌ها هماهنگ کنید. در ندای وحدت شما می‌توانید بر اساس نوع سفر خود زمان، هتل و پرواز‌تان را انتخاب و با توجه به آن برای رزرو بلیط اقدام کنید. برای ارتباط برقرار کردن با کارشناسان ندای وحدت می‌توانید از طریق چت آنلاین یا شماره تماس‌های ارتباطی دفتر یا کارشناسان این مجموعه اقدام کنید.